Google Moja Firma-Twój przewodnik do twierdzenia, optymalizacji i korzystania z bezpłatnej oferty Google Moja Firma

W świecie local search engine optimization (SEO), posiadanie oferty Google My Business (GMB) jest kluczowe dla Twojego sukcesu. Wielu ekspertów SEO twierdzi, że posiadanie aktywnej oferty GMB jest tak samo ważne, jak optymalizacja własnej strony internetowej.

Świat staje się mobilny, a jeśli jesteś lokalną firmą, ludzie szukają Cię na swoim telefonie komórkowym. Google twierdzi, że 88% klientów, którzy szukają lokalnej firmy na telefonie komórkowym, odwiedzi tę firmę lub zadzwoni do niej w ciągu 24 godzin. Ale niestety 60% właścicieli lokalnych firm nie wie, czy zgłosiło lub zoptymalizowało swoją ofertę Google Moja Firma.

Co to jest lista Google Moja Firma

Google Moja Firma jest bezpłatną ofertą w Google. W ten sposób Google zarządza zarówno wyszukiwaniem, jak i listowaniem map. Mówię to jeszcze raz, dla lokalnego SEO, twierdząc i optymalizując swoją ofertę GMB jest nie do negocjacji.

Jestem pewien, że widziałeś w wynikach wyszukiwania Google "Map listings". Są one zarządzane poprzez utworzenie i skonfigurowanie konta Google Moja Firma.

Google Moja Firma-Wyszukiwarka Lodów

W tym wyszukiwaniu "lodów" najlepszym wynikiem jest płatny Google AdWords, jednak bezpośrednio pod którym znajdują się oferty Google Moja Firma.

Pamiętaj, że są to darmowe aukcje, które umieszczają Twoją firmę na szczycie Google i w zasadzie wszystko, co musisz zrobić, aby ją zdobyć.

W walce o rankingi w wyszukiwarkach Google Moja oferta biznesowa może zapewnić Ci przewagę konkurencyjną, której potrzebujesz.

W tym przewodniku zamierzam przeprowadzić Cię przez cały proces twierdzenia (i konfigurowania) weryfikacji i optymalizacji oferty Google Moja Firma.

Aby Twoja drzemka była spójna

Bardzo dużą częścią oferty GMB są informacje o drzemce.

NAP jest akronimem nazwy, adresu i numeru telefonu. Zapewnienie, że są one dokładne i spójne we wszystkich profilach online jest kluczowe dla Google i rankingu lokalnego SEO.

Wielu sugeruje, że nawet najmniejsze niespójności mogą zmniejszyć widoczność i zmniejszyć legitymizację Twojej firmy. Jest to oparte na wyszukiwarkach Google.

A ja mówię, mały. Różnica między ulicą a ul.

Najważniejsze jest to, że powinieneś mieć dokładne informacje.

Twoja oferta Google Moja Firma jest najważniejszą z nich i powinna zawierać najdokładniejsze informacje. Next to twoja własna strona internetowa, serwisy społecznościowe i inne katalogi online. Google nazwę firmy i sprawdzić wszystkie oferty.

Pamiętając, że podstawą wszystkich SEO jest doświadczenie użytkownika i Google chce zapewnić, że ludzie otrzymują informacje, których chcą podczas wyszukiwania.

Jak zgłosić i skonfigurować swoją ofertę Google Moja Firma

Aby zakończyć konfigurację, musisz mieć konto Google. Moja rekomendacja polega na korzystaniu z konta Google, które już posiadasz, lub jeśli je tworzysz (co jest bezpłatne), użyj adresu e-mail powiązanego z Twoją firmą. Oznacza to, że jeśli kiedykolwiek sprzedasz swoją firmę, nowi właściciele mogą mieć dostęp do zarządzania kontem z tego biznesowego adresu e-mail.

Po ustaleniu, z którego konta Google i/lub adresu e-mail zamierzasz korzystać, możesz postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Przejdź do www.google.com/business i kliknij "Start Now". Jeśli nie jesteś zalogowany na swoje konto Google, musisz to zrobić najpierw.

GMB-Start Now

Na następnym ekranie wprowadź nazwę firmy. Rekomendacja polega na wpisaniu nazwy firmy w wyszukiwarce klienta. To nie jest okazja, aby dodać słowa kluczowe.

Następnie musisz dodać swoją lokalizację. Jeśli masz biuro lub sklep, łatwo prawo. Jeśli nie, a nie chcesz swój adres domowy w całym Google można poprosić Google, aby pokazać swoją ofertę jako tylko Przedmieście.

GMB-Business Location

Aby uzyskać tę opcję, musisz kliknąć na "dostarczam towary i usługi moim klientom", a następnie otrzymasz opcję ukrycia adresu, Jak pokazano powyżej.

Dla spójności ważne jest, aby upewnić się, że pin na mapie pasuje do rzeczywistej lokalizacji. Teraz jest czas, aby przesunąć go, aby upewnić się, że jest dokładny.

Następna jest twoja kategoria i jest to ważne, gdy Google decyduje, czy wyświetli Twoją ofertę, gdy ktoś wyszukuje. Na przykład, jeśli twoja kategoria to Pizzeria, nadal będzie ona wyświetlana, gdy ludzie będą wyszukiwać restaurację, włoską lub pizzę, pod warunkiem, że dana osoba znajduje się w Twojej okolicy.

Nie możesz tworzyć własnej kategorii, ale raczej wyszukiwać z podanej listy. Podobnie jak Twoja Strona Facebook, wybierz ten, który jest najbliżej dopasowania dla Twojej firmy i spróbuj nie myśleć za dużo.

Uzupełniaj swoje dane zgodnie z monitem, a na końcu zostaniesz poproszony o weryfikację oferty. Najczęstsze metody to albo za pośrednictwem nagranego numeru telefonu, albo pocztówki wysłanej na podany adres.

Ważne jest, aby zweryfikować ofertę firmy, ponieważ pomoże to zwiększyć ranking i wiarygodność wśród klientów.

Po zweryfikowaniu konta Twoja oferta będzie dostępna w wyszukiwarce Google.

W międzyczasie, jeśli czekasz na pocztówkę, uzupełnij jak najwięcej informacji. Godziny otwarcia, zdjęcia itp.

Weryfikacja Twojej Firmy

Weryfikacja Twojej firmy to szybki i prosty proces. Zasadniczo odbywa się to za pomocą specjalnego kodu dostarczonego przez Google. Odbywa się to za pośrednictwem wcześniej nagranej rozmowy telefonicznej (jeśli dodałeś numer telefonu) lub za pomocą pocztówki.

Gdy masz swój kod, Kliknij "Zarządzaj lokalizacjami", a Twoja lokalizacja zostanie wyświetlona jako oczekująca.

GMB-Weryfikacja w toku

Wprowadź kod weryfikacyjny, a Twoja oferta zostanie zweryfikowana. Teraz celem jest optymalizacja oferty.

Optymalizacja Oferty

Strona www

W ramach oferty możesz uzyskać bezpłatną stronę internetową od Google, ale nie polecam jej, chyba że nie masz własnej strony internetowej. I jestem całkiem pewien, że jeśli to czytasz, to robisz, w przeciwnym razie skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci z nową stroną internetową.

Godziny pracy

Daj ludziom znać, kiedy jesteś otwarty lub Dostępny. Zachowaj dokładność tych treści i aktualizuj je w razie potrzeby. Osobiście regularnie korzystam z tej funkcji i uważam, że jest to bardzo denerwujące, gdy informacje nie są poprawne.

Zdjęcia

Dodawanie zdjęć jest naprawdę ważną częścią oferty. Zdjęcia i obrazy przyciągają uwagę i mogą zapewnić ludziom wgląd w twoją firmę.

Według Google " firmy ze zdjęciami otrzymują o 42% więcej zapytań o wskazówki dojazdu do swojej lokalizacji od użytkowników Google i o 35% więcej kliknięć na swoich stronach internetowych niż firmy, które nie mają Zdjęć.”

Na minimum należy dodać swoje zdjęcie profilowe i logo, a następnie kilka dodatków. Celuj w sumie w sześć zdjęć. Zastanów się nad zdjęciami z zewnątrz budynku, recepcji/strefy wejścia, zespołu i obrazów, które przyciągają uwagę Twojej firmy. Dodawanie zdjęć produktów jest również ok.

Treść Posta

Facebook lub Instagram, podobnie jak treści, które chcesz udostępnić, możesz tworzyć posty dla swojego konta Google Moja Firma.

Dodatkową korzyścią jest to, że ta treść pojawia się w wynikach wyszukiwania Google. Możesz dołączyć codzienne oferty specjalne, aktualizacje sezonowe lub oferty specjalne.

Staraj się publikować co najmniej raz w miesiącu. Google udostępnia dane za pomocą insightów, dzięki czemu można śledzić wyniki.

Publikowanie treści na liście jest bardzo mało wykorzystywane, w szczególności w Australii i może być używane do wyróżniania się.

Junzi Kitchen Google My Business Listing

Junzi Kitchen Post

Aktualizuj go regularnie

Wiem, że aktualizacja kolejnego profilu może być irytująca, jednak Twoi potencjalni i obecni klienci polegają na informacjach z Twoim profilem Google mój biznes, aby poinformować ich o Twojej firmie.

Znam siebie, gdy w święta kręci się po mieście i jestem chętny na kawę czy coś w szczególności, jestem na telefonie Googlując, aby zobaczyć, co jest otwarte. W ramach oferty masz możliwość dodania specjalnych dni świątecznych. Chociaż możesz opublikować na Facebook ' u, że jesteś otwarty lub zamknięty, Jeśli pojawi się Twoja lista map, a ludzie nie są pewni, są szanse, że pójdą do tego z zaktualizowanymi informacjami o świętach państwowych.

Zachęcaj Do Recenzji

Wiele firm boi się recenzji Google, jednak w większości przypadków ludzie zostawiają tylko pozytywne recenzje. Oczywiście pojawiają się negatywne opinie i liczy się to, jak sobie z nimi radzisz. Jestem pewien, że sam korzystałeś z opinii, aby podjąć decyzję o zakupie i to samo dotyczy innych. Są one oprócz marketingu firmy w Internecie.

Chciałbym aktywnie zachęcić swoich klientów, aby zostawić Ci recenzję Google. Zrób to częścią procesu sprzedaży podobny do proszenia o referencje.

Po skonfigurowaniu i zweryfikowaniu oferty Google Moja Firma zaznacz swój kalendarz raz w miesiącu. Co miesiąc chcesz sprawdzić ofertę, publikować regularne treści i aktualizować wszelkie zmiany w godzinach pracy. Dzięki temu klienci i Google będą zadowoleni.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat optymalizacji pod kątem wyszukiwarek i przyciągania większej miłości od Google, dołącz do następnego darmowego 5-dniowego wyzwania SEO. Hr7t9FQPTuDALrzX